Najczęściej zadawane pytania

Czy studenci mają zniżkę na zajęcia ?

Tak. Dla studentów mamy 10% zniżki za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej. Więcej informacji o zniżkach i aktualnych promocjach znajdziecie w zakładce CENNIK.

Czy można przychodzić na pojedyncze zajęcia ?

Tak. Można przychodzić na pojedyncze zajęcia, ale najpierw trzeba dowiedzieć się czy na danym kursie jest taka możliwość. Najlepiej skontaktować się z nami bezpośrednio przez e-mail info@salsahouse.pl

Czy zajęciami tanecznymi można zaliczyć w-f ?

Wystawiamy zaświadczenia o uczestniczeniu w zajęciach (okres, ilość godzin). Natomiast warto najpierw dowiedzieć się u prowadzącego czy takie zaświadczenie wystarczy by odrobić zajęcia z w-f.

Czy trzeba zgłaszać nieobecność ?

Tak. Pamiętaj, że chodząc na zajęcia w parach, każda nieobecność powoduje zachwianie się proporcji na grupie. Zgłaszając nam ją wcześniej mamy możliwość zaprosić kogoś ze starszej grupy na zajęcia w celu wyrównania proporcji.
Dodatkowo, niektóre zajęcia są objęte rezerwacją miejsc – jeśli sam nie możesz przyjść na zajęcia, zgłoś to wcześniej, a my zaprosimy kogoś z listy rezerwowej.
Każda zgłoszona nieobecność skutkuje możliwością nadrobienia zaległości na innej równoległej grupie.

Czy opłata za zajęcia, na których nie byłam/em przepada ?

Jeśli masz wykupiony karnet i nie przyjdziesz na zajęcia – niestety wejście przepada. Jeśli z góry wiesz, że na jakiś zajęciach z karnetu Cię nie będzie (np. wyjazd, praca, egzamin) i zgłosisz to wcześniej będziesz mieć możliwość odrobienia zajęć na równoległej grupie, bądź jeśli w tym czasie nie będzie równoległej grupy, od kolejnego karnetu odejmiemy Ci kwotę za zajęcia, na których nie byłeś/aś.

Czy można dołączyć do grupy w trakcie kursu?

Osoby nietańczące do kursu salsy mogą dołączyć najpóźniej na 2-3 zajeciach kursu w parach, natomiast do kursu solo mogą dołączyć w każdym momencie.

Osoby już tańczące mogą dołączyć do kursu w każdej chwili, gdy tylko na grupie są wolne miejsca. Jeśli w GRAFIKU przy kursie znajdziesz napis „Dołącz”, wtedy bez problemu możesz dołaczyć do grupy. Napis ” Lista rezerwowa” oznacza, że na danym kursie tańca obecnie nie ma wolncyh miejsc, ale po wysłaniu zgłoszenia dopiszemy Cię do listy i poinformujemy o wolnym miejscu, najszybciej jak to tylko będzie możliwe.

Jak dokonywać płatności za kurs tańca?

Płatności za karnet na kursy tańca dokonujemy przed zajęciami, na miejscu, gotówką, niestety nie obsługujemy kart płatniczych.

Co oznaczają określenia kursu P, S, Z, Open…?

Literki P/S/Z oznaczają kolejno poziomy kursów tańca, i tak : P- poziom podstawowy (trwa on 3 miesiące), S- poziom średniozaawansowany (3mc), Z- poziom zaawansowany (3mc).
Zapis P3 – oznacza 3mc poziomu podstawowego.
Poziom Open – oznacza grupy otwarte, czyli takie do których można dołączyć niezależnie od poziomu zaawansowania, jest wykorzystywany zwykle do zajęć uzupełniających jak np. izolacje, technika tańca.

Jakie buty założyć na zajęcia taneczne?

Na wszystkie zajęcia taneczne wymagane jest obuwie zmienne. Najlepszym obuwiem na kursy tańca są buty sportowe, typu adidasy, dla pań sprawdzą się również baletki, trampki.

Ile trwa kurs / jeden poziom?

Czas trwania pojedynczych zajęć zależy od rodzaju kursu. Zajęcia solo odbywają się zwykle 1x w tygodniu, kursy salsy kubańskiej odbywają się 2x w tygodniu (2x1h), w ofercie znajdują się również weekendowe kursy salsy (w piątek, lub niedziele), które odbywają się 1x w ty ogniu po godzinie.
Jeden poziom kursu salsy to 8 zajęć. W przypadku zajęć 1x w tygodniu, pojedynczy poziom trwa 4 zajęcia. Na kurs podstawowy składają się 3 mce nauki, na kurs średniozaawansowany – kolejen 3 mce nauki, następnie kurs zaawansowany (3mc), potem czeka na Was już poziom open – czyli grupy otwarte (do których można dołączyć) na poziomie zaawansowanym.

Czy mogę przyjść na zajęcia w parach sam(a), nie mając partnerki/partnera?

TAK ! Żeby zapisać się na kurs nie trzeba przychodzić w parze. Prowadząc odpowiednio wcześniej zapisy na kursy tańca staramy się, by proporcje płci na kursie były równe. Na zajęciach są częste zmiany w parach, także przy niewielkich różnicach w proporcji nie odczuwa się braku partnera/partnerki. Natomiast jeśli zdarzyłaby się większa różnica – wtedy „braki” uzupełniamy zapraszając kursantów z innych grup do poćwiczenia.

Osoby w jakim wieku mogą przychodzić na zajęcia taneczne?

Zwykle na kurach największą liczbę kursantów stanowią osoby w wieku około 25-45 lat. Ale w zajęciach uczestniczą także licealiści i osoby na emeryturze. Taniec jest uniwersalny i nie ma żadnych ograniczeń wiekowych!

Jaki strój jest najodpowiedniejszy na zajęcia taneczne?

Na kursy salsy od podstaw (np. pierwszy miesiąc nauki) nie wymagany jest strój sportowy na zmianę. Wystarczy codzienny strój (spodnie, koszulka), który nie będzie ograniczał Waszych ruchów na zajęciach. Zajęcia prowadzone są w dość wolnym tempie, także nie zmęczycie się na nich tak bardzo. Natomiast na kursach salsy solo, czy tez innych kursach, które prowadzone są na poziomie średniozaawansowanym, czy też zaawansowanym – lepiej wziąć strój na zmianę (spodnie dresowe, koszulkę), gdyż takie zajęcia prowadzone są w szybkim tempie, łatwo się na nich zgrzać. Poza tym taki strój nie będzie ograniczał Was w tańcu.